צ׳ק ליסט לניהול מדיה חברתית

כשאנחנו עובדות על העסק שלנו יש המון משימות לטפל בהן וגם הסחות דעת רבות.

הווטסאפ שצועק לנו בלי הפסקה, הפייסבוק שמושך את תשומת לבנו או אפילו מישהו מהמשפחה שצריך אותנו. כל זה יכול בקלות לגרום לנו לשכוח מדברים שאנחנו צריכות לטפל בהם או שאנחנו מבזבזות זמן יקר בניסיון להיזכר מה היינו צריכות לעשות.

כשאנחנו בלחץ או לא מפוקסות, קל מאוד לשכוח דברים בדרך, ובמיוחד כשמדובר ברשתות החברתיות. שם אנחנו, כמו הרוב, נוטות להסחף עם הזרם במקום לקבוע את הטון.

כדי לעזור לכן בעניין הזה, הכנתי צ׳ק ליסט קצר לדברים חשובים שיש לטפל בהם ברמה היומית, שבועית וחודשית.

כבר מזמן ידוע שצ׳ק ליסט הוא כלי פשוט שיכול לעזור בשיפור האפקטיביות שלנו. מכיוון שהמותג שלנו צריך נוכחות ברשת באופן קבוע ויציב כדי שהאלגוריתמים לא יסמנו אותנו כפחות רלוונטיות, אנחנו צריכות לשמור על יציבות ושגרה ככל האפשר.

המטרה של הצ׳קליסט היא להקל על העבודה והחיים שלכם, לא להכביד או להאט אתכם.

כמה דברים חשובים לפני שתתחילו להיבהל שזה כל מה שאתם צריכים לעשות כל היום.

תתמקדו

אין צורך לנהל חשבון בכל רשת חברתית קיימת. אני באמת חושבת שעדיף רשת אחת או שתיים, במיוחד כשאתן מנהלות עסק לבד. עדיף פרופילים פעילים וחיים מאשר להגיע לנכס מת, כזה שאין בו תנועה. תחשבו על אנשים שנכנסים לקניון. שתי חנויות אחת ליד השנייה באותו תחום, נגיד בגדים. אחת מחדשת, מתעדכנת ומתקשרת עם הלקוחות באופן קבוע לעומת השנייה שמדי פעם משמיעה קול. איזו חנות תעדיפו? אפילו אם החנות הראשונה תהיה יקרה יותר, עצם הנוכוחות הפעילה שלה, תרגיע את הלקוח שיש עם מי לדבר. וכמו שכולנו יודעות, אנשים קונים מאנשים 🙂

תשאלו

את עצמכן לגבי הקהל שלכן – באיזה רשת הם נמצאים, איך הם צורכים תוכן, מה תחומי העניין שלהם? איפה הם פעילים יותר? אתן צריכות לדבר איתם בגובה העיניים, בשפה שלהם ובבית שלהם.

תבדקו

עם עצמכן מהן החוזקות שלכן! במה אתן טובות ואיפה קל לכן יותר לבוא לידי ביטוי באופן הכי אמיתי שלכן. אם אתן טובות בכתיבה, תתמקדו בפוסטים. אם אתן טובות בצילום אולי אינסטגרם זו הפלטפורמה שלכן ואם אתן מאלו, כמוני, שמרגישות בנוח מול מצלמה – סרטונים יהיו דרך מצויינת לתקשר עם הקהל שלכן.

אני אתחיל דווקא ברמה החודשית כי זו התמונה הגדולה שלפיה תרכיבי אחר כך את המשימות השבועיות והיומיות.

בסוף כל חודש תכנני את האסטרטגיה שלך לחודש הבא. אם יש לך כבר אחת כזו פשוט תדאגי לעדכן אותה בסוף כל חודש בהתאם ליעדים ולמטרות שלך.

למשל, אם את יודעת שחודש מסויים הוא חלש יותר מבחינת מכירות אז תכנני להגדיל את כמות המתעניינים הפוטנציאליים שלך. אל תחכי לחודש מכירות חזק שלך. חזקי את התשתיות שלך (כלומר לקוחות פוטנציאליים) בתקופות חלשות, תבני את מערכת היחסים עם הלקוחות לא רק כשאת רוצה שהם ייקנו ממך.

איזה מטרות יכולות להיות? הנה כמה דוגמאות

  • מכירת מוצרים חדשים או הגדלת מכירות של מוצרים קיימים
  • התמקדות במוצר או השירות הטוב ביותר שלך
  • שיפור שירות לקוחות או שיפור הנראות שלך ברשת
  • הגדלת התנועה לאתר שלך
  • שיפור נתונים פיננסיים בעסק
  • יצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים

בחודש לאחר מ
כן תוכלי לקבוע מטרה אחרת עיקרית שחשובה לבנייה וחיזוק העסק שלך.

היעדים החודשיים שלכם יכולים להשתנות בהתאם לאסטרטגיה ויכולים להיות כאלו שדורשים טיפול.

דוגמאות ליעדים חודשיים:

  • הגדלת כמות העוקבים אחריך ברשתות החברתיות
  • נרשמים חדשים לניולזטר שלך
  • הפחתה בהוצאות העסק
  • הכנסה חודשית רצויה

שבי מול לוח השנה והסתכלי על כל החודש שמתקרב. מתי יש חגים או אירועים מיוחדים? האם את מתכננת חופשה? תכנני את הפרסומים שלך בהתאם ואפילו תזמני אותם מראש כך שזה יירד מהמשימות שלך.

כשאת יושבת להכין חומר חדש לחודש הבא וודאי שהוא תומך ביעדים שקבעת לעצמך. למשל, אם קבעת להגדיל את רשימת התפוצה ב-x נרשמים אולי תרצי להכין מדריך חדש שתפיצי להורדה או אם קבעת שאת רוצה להגדיל את כמות העוקבים בפייסבוק ב-y אנשים את יכולה לחשוב על קמפיין ממומן או על פעילות מיוחדת בפרופיל העסקי שלך.

אם כבר דיברנו על קמפיינים, סוף חודש זה זמן מצויין לבדוק את הביצועים שלהם, לראות אם הם צלחו את המטרות שקבע בחודש הקודם.
חשוב להגיד שקמפיינים ממומנים צריכים להיבדק ברמה שוטפת שבועית כדי להבין מגמות בזמן ולשנות אם צריך.

בכל רשת חברתית יש לך אפשרות ללמוד המון על החשבון שלך באמצעות הדוחות והסטטיסטיקות.

היכנסי לפייסבוק לראות את זמן התגובה שלך לאנשים, כמה מעורבות היתה בפוסטים ואיזה תוכן צרכו יותר.

באיסנטגרם תוכלי לקבוע את סוג החשבון המקצועי שלך – עסקי או משפיענית – יש להם דיווחים ונתונים קצת שונים לגבי כל חשבון. 

גם ביו-טיוב יש מידע אינסופי לגבי העוקבים, זמן צפייה, אחוזי נטישה ועוד הרבה נתונים.

כל אלו יעזרו לך להבין את הכיוון אליו את הולכת ולקבל החלטות בנוגע ליעדים הבאים שלך.

אם יש לכם שאלות לגבי הצ׳קליסט החודשי, את מוזמנת להגיב בפוסט או לשלוח אלי מייל אל noa@prezentorit.com

אז מה אנחנו צריכות לעשות אחת לשבוע?

בדיקת מספרים כמו שעושים ברמה החודשית רק שכאן אנחנו יכולות לראות נתוני צמיחה שבועיים. אם עשינו פעילות מיוחדת בחשבון שלנו, אנחנו נצפה לראות גדילה משמעותיות יותר בין שבוע x לשבוע y.

מה עוד קורה גם בחודשי וגם בשבועי? 

בדיקת היעדים השבועיים שלנו. אנחנו רוצות להבין במהלך החודש אם אנחנו בכיוון ליעד החודשי. בטח שלא נרצה לגלות רק בסיום החודש אם אנחנו במקרה לא בכיוון הנכון. המעקב השבועי השוטף יאפשר לנו לעדכן מודעות, לייצר פעילויות או לנקוט בפעולות שימשיכו לשים אותנו על המסלול הנכון והרצוי עבורנו.

שני דברים שהכנסתי רק ברמה השבועית הם מעורבות עם מותגים ומעורבות עם שותפים קיימים ופוטנציאליים. מה זה אומר בעצם?

תנקטו בפעולות יזומות של העלאת פוסטים עם ערך בקבוצות שמאפשרות את זה, הגיבו לפוסטים של מותגים רלוונטיים לקהל שלכן, שתפו תוכן מעניין של שותפים שלכן, כאלו שיש לכם איתם פעילויות משותפות או שאתם יכולים להביא ערך הדדי.

אנחנו רואים הרבה תכנים כאלו מסוג ראיונות משותפים, שידורי לייב, תחרויות של מותגים עם מותגים אחרים ועוד.

אתן גם יכולות לקבוע זמן מסויים בשבוע שבו תפנו באופן אישי לאנשים או עסקים עם הצעה לשיתוף פעולה שיביא ערך לקהל ולשני העסקים.

נסו לחשוב מתוך החוזקות שלכן, מה יכול להיות רלוונטי להציע לצד השני ואם אין לך משהו כזה אז אפילו שיחת טלפון פתוחה יכולה להיות תחילתו של קשר עסקי מצויין

מה שנשאר לנו עכשיו אלו המשימות היומיות 🙂

המשימות הן די ברורות כשהמטרה של כולן הן יצירת מעורבות, חשיפה למותג ופעילות אקטיבית.
כל אלו יעזרו לכך שהאלגוריתם יזהה אתכן כפרופילים פעילים ואם התוכן שלכן גם יהיה מעניין ויצור מעורבות של הצד השני אז גם תזכו ליותר חשיפה על ידי הרשתות החברתיות עצמן.

אם בכל זאת נשארת עם שאלות לגבי הצ׳קליסט, תכתבי לי ואני אשמח לענות. תזכרי, צ׳קליסט נועד להקל עליך, לא להעמיס. ככל שתתחילי להכניס רוטינות קטנות לשגרה העסקית שלך כך יהיה לך קל יותר ולא תבזבזי משאבים יקרים של זמן, אנרגיה ואפילו מוטיבציה.

אהבתן את המאמר? מוזמנות לשתף...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp