כל מה שרצית לדעת על צילומי תדמית

מיתוג הוא המפתח שמבדיל אותך מעסקים שעושים את אותו הדבר שאת עושה או מוכרים את אותו הדבר שאת מוכרת.לכן כדאי שיהיו לך תמונות מותג לעסק שלך.

את רוצה להציג את הניסיון שלך, לייצר הבנה שקשורה בעשייה שלך וגם ליצור חוויה לאנשים שמתעניינים במוצר או בשירות שלך. את גם רוצה לגרום לקהל להרגיש שהוא מכיר אותך. תמונות מותג עוזרות ליצור מותג מוכר כך שכשאנשים נתקלים בעסק שלך אונליין, הם יזכרו ויזהו אותך. את הפרזנטורית של העסק שלך.

לתמונות המותג שלך חלק חיוני במיתוג הוויזואלי הכולל שלך והן עוזרות לבנות את  ה- (klt (know like trust* עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלך לאורך זמן. כפזרנטורית של העסק שלך, אנשים מתחברים אל מי שאת, לערכים שאת מביאה איתך ולאישיות שלך.

צילום מקצועי יאפשר לך להביא את עצמך באופן ויזואלי ולהעלות תמונות לאינסטגרם, לוחות פינטרסט מדהימים, קאברים לפייסבוק ו- YouTube, ברושורים ובכלל כל מה שתצטרכי.

5 דברים חשובים לפני שמתחילים

1. מי את?

הרבה נוטים לחשוב שהמותג שלהם הוא הלוגו שבם בחרו או הצבעים והסלוגן. אבל זה הרבה יותר מזה. המותג שלך הוא את. בין אם פרילנסרית, בלוגרית או בעל עסק קטן – את המותג. את הפנים של העסק. חשבי על הדרך שבה את מתייחסת, מדברת ומתחברת לאחרים. כל זה הוא חלק מהמותג שלך. מה-די.אן.אי. המזוהה איתך.

האישיות שלך, הערכים שאת מחוברת אליהם, צריכים לעבור בתמונות שלך. אם את מצחיקה וסרקסיטית או חמה ומשפחתית, חישבי מה רואה אדם שנתקל בתמונה שלך על מה שאת משדרת בה. האם זה מעביר את מה שאת רוצה להעביר? חישבי איך את יכולה להעביר את המסרים האלו באופן ויזואלי.


תמונות המותג שלך אמורות לעזור לאנשים לדמיין איך זה לעבוד איתך, לבלות איתך, להיות חברים שלך בחיים האמיתיים. בעזרת תמונות טובות את יכולה להתחיל את מערכת היחסים עם הלקוחות הפוטנציאליים שלך ולגרום להם לחבב אותך.

2. מי הלקוחות שלך?

בנוסף להכרת עצמך, את צריכה כמובן להכיר גם את הקהל שלך. ידיעת הקהל שלך היא מרכיב מרכזי במיתוג התמונות שלך. את צריכה להבין את מי את רוצה למשוך. אם אין לך קהל ספציפי בראש ואת מנסה להתייחס לכולם – את מבזבזת זמן, אנרגיה ולפעמים גם כסף על מודעות ממומנות וצילומים לא ממוקדים. תחשבי על האנשים שאת באמת רוצה כלקוחות. הגדרת קהל היעד שלך היא שלב חיוני בבניית המותג והעסק שלך.

כשברור לך מי קהל היעד שלך, תוכלי ליצור תמונות מותג מתוך מחשבה עליהם. את יכולה להראות כיצד המוצר שלך ישתלב בסגנון החיים שלהם או איך החיים שלהם עשויים להיראות לאחר שהם יעבדו איתך. את רוצה שהלקוחות שלך יוכלו לדמיין את עצמם עם המוצרים והשירותים שלך. על ידי הבנת הקהל שלך, תוכלי לדבר איתו ישירות דרך התוכן הוויזואלי שלך.

3. הגדירי את הסגנון שלך

שימי לב למותג שלך ולקהל שלך, תחשבי איך הסגנון החזותי שלך, הסטייל, השיער, האיפור או כל סממן ויזואלי אחר, יכול להציג את האישיות שלך ובאותו הזמן למשוך גם את קהל היעד.

צרי לך לוח חזון בפינטרסט, שימרי שם 10-20 תמונות שממש אהבת ושיכולות לשדר את מה שאת רוצה להעביר, כאלו שמתאימות לאווירת המותג שלך. היכנסי לאתרים עם תמונות מיתוג אישיות ותשמרי את כל מה שאת אוהבת. יצרתי לוח כזה מתעדכן בפינטרסט כאן ואת יכולה בלחיצה כאן.

לאחר מכן נסי להגדיר את הסגנון שלך בשניים שלושה שמות תואר שמעבירים את המותג שלך באופן חזותי. האם המותג שלך הוא ״נייטרלי, מינימליסטי ורגוע״ או שהוא ״קופצני, שובב ושמח״. זיכרי את התארים האלו כשאת מצלמת תמונות של העסק או מצטלמת כדי שיהיו לך תמונות לקידום העסק.

4. הביני את המטרות שלך

חישבי כיצד את מתכוונת להשתמש בתמונות שלך בשירות המותג. האם הן מיועדות לאתר, לבלוג או אולי לרשתות החברתיות? האם את רוצה להשתמש בהן בדפוס כמו ברושורים או מודעות פרסומיות? ודאי מראש שהתוכן הויזואלי תואם את המטרות שלך בפלטפורמות השונות.

למשל, אם את מתכננת להשתמש בתמונות המותג באתר שלך, תבדקי איך את רוצה להשתמש בהן. אילו תחושות את רוצה שיהיו לקהל שלך כשהוא נמצא באתר שלך? האם את צריכה תמונות אופקיות או אנכיות? האם את צריכה מקום ריק לטקסט? תיקבעי מראש כיצד התמונות שלך ישמשו אותך במדיות השונות. מחשבה מוקדמת עשויה לחסוך לך הרבה כאב ראש.

5. התמדה היא שם המשחק

עקביות מולידה אמינות. תקראי את זה שוב – עקביות מולידה אמינות. אנשים אוהבים לדעת למה לצפות. את רוצה להעביר מסר חזותי עקבי לקהל שלך ולכן בכל הנוגע לתמונות המותג שלך, עקביות היא המפתח. החל מהצבעים שאת בוחרת, האביזרים שאת משתמשת בהם ועד לאופן עריכת התמונות שלך.

לא סתם חשבונות אינסטגרם מסודרים בפריסטים בצבעים מיוחדים לאותו חשבון. זה מייצר זהות מותג וכשאנחנו שומרים על זה לאורך זמן זה הופך להיות מזוהה איתנו. אם כל הזמן תשני דברים או תשלבי הרבה סגנונות בוויזואליות שלך, הקהל שלך יהיה מבולבל! שימרי על דברים פשוטים ותהיי עקבית בכל הנוגע לתמונות המיתוג לעסק שלך.

צבעים שנשמרים באופן עקבי באינסטגרם

כשאני מצלמת נשים, המטרה שלי היא לעזור לעסק שלהן לבלוט בחוץ, להמשיך לפתח את נוכחות המותג ולתקשר סיפור. להעביר מסר. תמונות מעבירות המון ובשילוב עם המילים הנכונות הם שיווק עוצמתי.

מה ללבוש לצילומים?

כבעלת עסק, בחירת הבגדים בחיים שלך ובתמונות המותג שלך הם משתנה משמעותי בהצגת התדמית שלך. מה שאת לובשת אומר הרבה על האישיות והמקצועיות שלך, כלומר זה יכול להיות בעל השפעה רבה על הרושם הראשוני ומתקשר למסר המותג שלך.

אבל בואי נוריד את הלחץ מבחירת הגדים. מה שחשוב שתרגישי בהם בנוח, שהם ישדרו את האישיות שלך ואת המסר שאת רוצה להעביר. ואם זה לא עוזר, את תמיד יכולה להיעזר בסטייליסטית.

נקודות למחשבה:
1. תכיני לך מספר אופציות להחלפה
2. תלבשי רק בגדים נקיים שמתאימים לך ושאת אוהבת
3. אל תגזימי באקססוריז – את העיקר בתמונה ולא השרשרת או המשקפיים

איך להתכונן לצילומים?

האופן שבו את מצטלמת מעיד הרבה על האישיות שלך אז בואי נדאג להעביר את המסר הנכון.

בנוסף לתמונות בפינטרסט עליהן כבר דיברנו, הראי לצלם שלך מה שאת רוצה לפני שאת סוגרת עם איתו. וודאי שמי שמצלם אותך יכול לעשות את הסגנון שאת רוצה. את לא רוצה בסופו של דבר להישאר עם תמונות שאת לא אוהבת ולא מתכוונת להשתמש בהן. אז אל תבזבזי את הכסף שלך ותכנני מראש.

תבדקי שאת יודעת מראש כמה תמונות את מקבלת, כמה תעבורנה עריכה, כמה זמן ייקח לשלוח אליך את התמונות ואיך את מקבלת אותן, כמה זמן הצילומים, בכמה לוקיישנים ואיפה. שיהיה לך את כל המידע לפני שאת מחליטה.

הנה כמה רעיונות לצילומים

רוצה להיראות כמישהי בטוחה, ממוקדת אך גם מצחיקה שקל לעבוד איתה, נסי את הפוזות האלה. הן תראנה אותך כאדם, לא כרובוט. אמצי חיוך טבעי, צחוק, מיקוד וביטחון.

צילומים לליטל אסיף - בית ספר לתודעה Hoptima

הצטלמי גם בחוץ, במקומות שאת אוהבת ומתחברת אליהם. התפאורה היא חלק מהמסר שאת מעבירה.

צילומים לליטל אסיף - בית ספר לתודעה Hoptima

צילומים לנילית גבר - מאמנת ילדים ומעצבת גני ילדים

התמונות האלה הן דרך מצויינת להציג את עצמך באתר שלך. תלבושות שונות, סגנון זהה, חיוך טבעי ועקבי.

צילומים לנילית גבר - מאמנת ילדים ומעצבת גני ילדים

צילומים לדין אסיף - קהילת היזמים הצעירים של ישראל

הראי את האישיות שלך. חיייכי! וודאי שהתמונה נעימה ומוציאה את החיוביות שבך.

*כל התמונות מצולמות באייפון

מה לא לעשות בזמן הצילומים?

אל תזייפי. אל תלבשי בגדים שלא נוח לך בהם. אל תזייפי חיוך או פנים רציניות. כשאדם מקצועי מצלם אותך הוא יודע לתפוס את כל הרגעים השמחים, הרציניים או מלאי הבטחון מבלי שתשימי לב ובאופן טבעי ממש. במילים אחרות – אל תדגמני מדי.

הגיעי רגועה ונינוחה. אם את מרגישה בלחץ, תגידי לצלם/ת שלך. תתחילו בכמה תמונות חימום שיעזרו לך להשתחרר. היעזרי במוזיקה או חברה מצחיקה שתלווה אותך. תהני מזה. תזכרי שבסוף את תפרסמי את מה שבאמת תירצי וכל השאר, תלוי בך.

רוצה תמונות שמציגות את הפרזנטורית שאת? תמונות שיציגו את העשייה שלך?
מוזמנת להשאיר פרטים בטופס

אהבתן את המאמר? מוזמנות לשתף...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים שיעניינו אותך...

אין כרגע מאמרים נוספים באותו נושא.