טיפים לעבודה עם CANVA

canva (קנבה) היא כנראה תוכנת העיצוב הגרפי המקוונת הפופולרית ביותר, עם למעלה מ -30 מיליון משתמשים ושווי של 6 מיליארד דולר. היא הושקה ב-2012 ואני גיליתי אותה קצת אחרי זה. במהלך השנים היא עברה המון שינויים ועדכונים, וכיום היא כלי עיצוב שלם לכל מי שאינו מעצב מנוסה. יש לה גרסת אינטרנט ואפליקציות לטלפונים ניידים ומחשבים.

רוב האנשים רואים בה כלי לעיצוב תמונות, אבל היא הרבה יותר מזה. אפשר לעצב איתה הכל, החל מכרטיסי ביקור, פוסטים לרשתות חברתיות, קורות חיים, גיפים, סרטונים, הדפסים ועד מסמכי PDF, חשבוניות, פליירים ואינפוגרפיקה לאתרים. בהתאם לניסיון שלך, תוכלי להתחיל מאפס או עם אחת מאלפי התבניות שלה.

חשבונות ב-CANVA

נכון לכתיבת הפוסט הזה, ל  canva יש שלוש תוכניות שונות: חשבון חינמי, חשבון PRO וחשבון Enterprise.

הגרסה החינמית מתאימה לחובבים, עצמאים ועסקים קטנים שיוצרים 10-15 עיצובים בחודש. במסלול הזה מקבלים גישה ל- 100+ סוגי עיצוב, 250,000+ תבניות בחינם, ואלפי תמונות וגרפיקה בחינם.

אם את יוצרת יותר עיצובים לעצמך או עבור לקוחות שלך, תוכנית ה- Pro תתאים לך יותר. את מקבלת גישה ל -610,000+ תבניות, 100+ מיליון גרפיקות, תמונות, סרטונים, ועוד כמה תכונות חשובות לניהול והורדה כמו  Kit Brand לאחסון נכסי מותג (לוח צבעים, לוגו וכו'). בנוסף, יש יותר אופציות לסוגי הורדות שונים כמו הנפשות, עיצובים עם רקע שקוף ועוד.

תוכנית הארגונים מתאימה לסוכנויות ולתאגידים עם מספר גדול של חברי צוות. בתוכנית מקבלים גישה למספר ערכות מותג, תהליכי עבודה בעיצוב ואחסון בלתי מוגבל.

אם את לא בטוחה עם איזה חשבון להתחיל, תמיד תוכלי להירשם ל- CANVA PRO  למשך 30 ימים בחינם ולהתנסות במערכת.

טיפים לעיצוב ב-CANVA

כדי לקבע אלמנט שלא יזוז בעת העבודה שלנו על העיצוב, נסמן את האלמנט ונבחר באייקון המנעול. הפעולה הזו תמנע עריכה או תזוזה של האלמנט שבחרנו. אפשר לסמן גם כמה אלמנטים בו זמנית ולנעול אותם. התוצאה תהיה שהם כולם יישארו מקובעים ואנחנו נוכל להמשיך ולעצב מבלי לפגוע במה שכבר קיים.

*בסרטון: 00:46-03:24

כדי להזיז כמה אלמנטים ביחד ממקום למקום אפשר לאחד אותם תחת פיצ׳ר שנקרא Group. אנחנו נסמן שני אלמנטים או יותר שנרצה לקבץ, נלחץ על Group והם יחוברו לאלמנט אחד. אם נרצה לעבוד על כל אלמנט בנפרד לאחר מכן, נצטרך לשחרר את האיחוד שלהם. איך? לחיצה אחת על האלמנטים המאוחדים תסמן אותם במסגרת לעריכה, נלחץ על Ungroup ואז שוב כל אלמנט יהיה בנפרד.

*בסרטון: 03:25-04:49

אחרי שאיחדנו כמה אלמנטים תחת Group אנחנו פשוט נקטין ונגדיל אותם על ידי משיכה של אחת מהזוויות של הקבוצה המאוחדת. אנחנו כמובן נוכל גם להזיז אותם ביחד ממקום למקום.

*בסרטון: 04:50-05:55

בקנבה יש מספר קיצורים שיעזרו לנו בפעולות מהירות. כל אחד מהאלמנטים האלו ניתן לעריכה כמו כל אלמנט אחר ב- Canva:
R – יצירת אלמנט ״מלבן/מסגרת״
C – יצירת אלמנט ״עיגול״
T – יצירת אלמנט ״טקסט״
L – יצירת אלמנט של קו

*בסרטון: 05:56-08:55

כשאנחנו רוצים לעבוד על אלמנט של קו יש לנו אפשרויות שונות לעיצוב שלו: בחירת צבע, משקל (כלומר העובי), סגנון, סיומת הקו מימין ו/או משמאל.

*בסרטון: 09:15-12:42

לפעמים נרצה להוסיף לעיצוב שלנו לוגו של חברה/ות, למשל במצגת או בפרסום לגבי הדרכה מסויימת. בגלל עניין של זכויות יוצרים אנחנו לא יכולות להוריד מגוגל כל תמונה שנרצה. Canva עוזרת לנו בנושא הזה כי יש בתוכה מאגר של לוגואים שונים, חלק בחינם וחלקם רק לחשבון PRO.

*בסרטון: 12:47-17:00

כדי להזיז אלמנט/ים במדוייק נוכל להשתמש בחיצים: ימינה/שמאלה/למעלה/למטה. אם נרצה להזיז במהירות למרחק גדול יותר או באלכסון, נלחץ על האלמנט/ים ונגרור אותם עם העכבר למקום הרצוי.

*בסרטון: 17:02-18:35

פיצ׳ר נהדר שקיים ב CANVA מאפשר לנו להוריד רקע של תמונה בקלות מבלי שנצטרך להשתמש בתוכנות חיצוניות. פשוט לבחור תמונה >> Effects  ואז ללחוץ על Background Remover.

*בסרטון: 18:37-20:35

ל CANVA יש מנוע חיפוש עם מאגר עצום של תמונות ואלמנטים גרפיים. כדי להקל על החיפוש נוכל להשתמש ב- i שנותנת לנו מידע על אלמנט וגם בפילטר שעוזר לסנן את תוצאות החיפוש.

*בסרטון: 20:38-27:30

מה מחכה לך בקורס?

1. הדרכה לעיצוב פוסט ברכה לשנה חדשה (כ-13 דקות)
2. הדרכה לעיצוב סטורי לאינסטגרם (כ-10 דקות)
3. הדרכה לעיצוב הביו לאינסטגרם (כ-13 דקות)
4. הדרכה לעיצוב וידאו לרילס (ע-17 דקות)

מה עוד? 🍓
קבוצת פייסבוק סגורה בה תוכלי להעלות עיצובים לקבלת פידבק.
בקורס יש גם משימות לתרגול כך שבאמת תוכלי להתנסות בפלטפורמה.

הקורס מתמקד במסלול החינמי של הפלטפורמה כדי שתוכלי להשתמש באותם כלים שנלמדים בהדרכות.

רוצה לתרגל את מה שלמדת כאן בפוסט? הכנתי לך טמפלט משימות לתרגול 🙂

כשתלחצי על הלינק יופיע לך כפתור ״השתמשתי בטמפלט״. תלחצי עליו ולפני שאת מתחילה לעבוד על הטמפלט, לכי לתפריט הראשי למעלה >> תבחרי FILES >> ותשמרי אותו כעותק (copy)

אהבתן את המאמר? מוזמנות לשתף...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp