5 דרכים לתרגול כוח המשיכה

יש לי חברה ממש טובה מגיל קטן, שכל השנים אומרת שאני כותבת את הספר של החיים שלי. היא יודעת שכשאני רוצה שמשהו יקרה, אני עושה את כל הפעולות שצריך ליצירת המציאות שאני רוצה, פעולות תודעתיות ומעשיות. וכשאני מסתכלת אחורה, זה תמיד עובד. בעבודה, בזוגיות, בשיפור הכלכלי, בהכל! אבל מה זה בעצם הדבר הזה? איך קורה הקסם הזה? חוק המשיכה!

מתוך 12 חוקי היקום זהו אולי החוק המוכר ביותר. כשיצא הסרט ״הסוד״, הפשטות שהציע החוק הזה גרמה לרבים פליאה. חוק היקום הזה אומר ש"דומה מושך דומה", ובמילים פשוטות – טוב מושך טוב, רע מושך רע. כל מחשבה שאנחנו חושבים מושכת אליה עוד מחשבות דומות. כשאנחנו ממקדים מחשבות במשהו שאתם רוצים, ומתמידים במיקוד הזה, אנחנו מזמנים באותו הרגע ממוקד את מבוקשנו בעזרת הכוחות החזקים ביותר ביקום.

אז למה הדברים לא מתרחשים במהירות במציאות ואיך אפשר לעזור לזה לקרות?

בשבילי הדרך הפשוטה ביותר להסתכל על חוק המשיכה היא לחשוב על עצמי כעל מגנט, ואני יודע שאל המגנט הזה יימשך מגנט אחר

ג׳ון אסאראף

ברובד עמוק יותר, חוק המשיכה הוא מושג קדום וכמעט כל הדתות הגדולות מדברות עליו בצורה כזו או אחרת. החוק קובע שחיינו הם יצירה משלנו. לנו, כתודעה, יש את היכולת להשפיע וליצור את אירועי החיים שלנו. רבים מאיתנו כבר חוו ביטוי של משהו שדמיינו. זוכרת את החברה שחשבת עליה והיא בדיוק התקשרה? אז כזה!

איך עובד חוק המשיכה?

בדרך כלל אנחנו מדברים על תהליך בן 3 שלבים:
1. הזמן (בקש) – בשלב הזה אנחנו נגדיר את המטרות שלנו.
2. צפה (האמן) – כעת נזהה ונסיר את חסימות השפע שלנו.
3. השג (קבל) – כאן נראה את התממשות הדברים תוך נקיטת פעולות.

ב-2013 עבדתי על משיכת ויצירת זוגיות בחיים שלי. זה לקח חצי שנה ומאז אנחנו יחד

אני מאמינה שהכל קורה מסיבה מסויימת ואם הגעת לקרוא את הפוסט הזה, כנראה שיש לכך משמעות עבורך. משהו או מישהו מנחה אותך להכיר את יכולותיך וללמוד כיצד ליצור מציאות רצויה לחייך, כך שתוכלי להיות הבוראת הנפלאה שאת. אני מתרגשת בשבילך. באמת!

לפני שנתחיל, הנה כמה דברים שחשוב שתדעי:

כדי שתוכלי לתרגל את ״כוח המשיכה״ חשוב מאוד שתהיי מודעת למחשבות שלך ובעיקר לאלו שחוזרות שוב ושוב בראשך. מתוך יותר מ-700,000 מחשבות ביום, אנחנו בדרך כלל חושבים על אותם הדברים הבדיוק – אין לי ניסיון, אין לי ידע, לא מכירים אותי, אני לא יכולה.

נשמע מוכר? הייתי יכולה להגיד לך ״תפסיקי״ אבל גם אני יודעת שזה לא כזה פשוט. אז איך בכל זאת נשנה את זה?

ג׳ו ויטלי, מנטור רוחני שכתב בין היתר את הספר הידוע ״אפס מגבלות״, אומר את הדבר הבא:
1. יש לי בחירה – אנחנו יכולים לשנות את המחשבות שלנו.
2. אני לא המחשבות שלי – אנחנו נפרדים מהמחשבות שלנו. יש לנו אותן, אבל הן לא אנחנו.
3. אם מחשבה לא עושה טוב אז תחליפי אותה – להתחיל לזהות את המחשבות הלא טובות כדי שנוכל להחליף אותן באחרות.
4. אחרי שזיהינו, בואו נחליט על מה אנחנו כן רוצים לחשוב. למשל, מחשבה ״אני לא טובה מספיק״ להחליף ב״אני כן טובה״, או מחשבה ״זה לא יעבוד לי״ להחליף ב״זה יכול לעבוד לי״.

תתחילי לחשוב על דברים שאת רוצה, דברים שיש לך תשוקה לגביהם.

הנה כמה דרכים פשוטות בעזרתן ניתן לתרגל את כוח המשיכה:

1. צרי בהירות לגבי התוצאה שאת רוצה להשיג

את צריכה להיות ברורה לגבי התוצאה שאת מחפשת והכוונות מאחוריה. ליצור תמונה ברורה של מה שאת רוצה להשיג או לפחות איך זה מרגיש לך. כלומר – למה זו התוצאה שאת רוצה להשיג? לא לבוא מאגו. להגיע מהתרגשות. כשזה מגיע מאנרגיה גבוהה יותר, זה כמו חוויה רוחנית כמעט. למה אנחנו רוצים משהו? כי זה גורם לנו להרגיש טוב כשזה מגיע מאנרגיה גבוהה יותר.

במהלך השנים, ככל שתירגלתי יותר את חוק המשיכה הבנתי שאני חייבת להיות מאוד ברורה ברצונות שלי כדי לעזור לדברים לקרות מהר יותר. לכן, כשאת מגדירה מטרה, תישאלי את עצמך שתי שאלות. השאלה הראשונה ״מה את רוצה?״ והשאלה השנייה ״מתי את רוצה את זה?״

כשתירגלתי את החוק על יצירת זוגיות בחיים, ישבתי וכתבתי איך אני רוצה שבן זוגי ייראה, איך תראה הזוגיות שלנו ברמה היומית, ברמ השבועית. כמובן לא כל פרט ופרט אבל בהחלט תמונה מוחשית ככל האפשר.

2. תרגלי הוקרות תודה ונדיבות

הכרת תודה היא כמו מגבר אנרגיה. ככל שאנחנו נמצאות בתודעה של הודיה, ככל שאנחנו מודות יותר ויותר על מה שיש לנו, אנחנו בעצם מסמנות ליקום ש״מותר״ להביא לנו עוד מזה.
כשאני מודיעה לתת המודע שלי שאני מעריכה ומוקירה את מה שיש לי בחיים, הוא עושה כל שביכולתו לשמור על כך ולהביא לחיים שלי עוד דברים שעליהם אני מודה.

הוקרת תודה היא רגש, ורגש הוא אחד ההדברים החשובים ביותר שעוזרים לנו לייצר מציאות. כדי שזה יקרה אנחנו צריכות להודות על דברים באמת. כלומר, חפשי דברים שאת מודה עליהם בכל לבך, אל ״תעקמי״ את המציאות רק כדי להוקיר תודה אלא פשוט התמקדי בדברים שאת מודה עליהם. והמוח, הוא יאמין, כי את אומרת את האמת.

ואיך משתלבת הנדיבות? תחשבי איזה מסר את שולחת ליקום כשאת נדיבה לאחרים. זה אומר שאת מבינה כמה הרבה יש לך ושאת מבינה כמה שפע יש ביקום, ושאת תמיד יכולה לחלוק עם אחרים.  איזו עוצמה.

זה לא משנה אם את תורמת כסף, פותחת דלת למישהו, מביעה עניין באדם אחר או משקיעה מכל משאב אחר שיש לך, אפילו חיוך, מה שחשוב הוא שאת נדיבה לאחרים והשפע תמיד יחזור אליך. כשאת נותנת אהבה, זמן, כסף או כל דבר אחר, את מסמנת שיש לך מספיק מזה כדי לחלוק עם אחר. 

3. דמייני את התמונה הרצויה

ויזואליזציה צריכה להיות מציאותית עד כדי כך שאת צריכה להרגיש שאת חיה את האירוע באותו הרגע עצמו ושאת מרגישה את העוצמה הרגשית והנפשית של התרחשותו. כמו שאנחנו יכולות להיזכר במחשבה מפחידה ולהרגיש את הפחד, אנחנו יכולות גם להיזכר בחוויה נעימה ולהרגיש טוב.

ויזואליזציה מאפשרת למחשבות, רעיונות, מטרות וכו' להופיע כתמונות, והיא פועלת מכיוון שהמוח אינו יכול לקבוע אם משהו באמת נראה במציאות או לא. כלומר, האם ראיתי בעולם האמיתי את התמונה או שדמיינתי אותה.

לכן את כאילו ״עובדת״ על תת המודע שלך ומציגה לה מציאות בעיצוב עצמי שנוצר על ידך, וכך את מעגנת את המציאות ה"חדשה״ הזו בתת המודע שלך. תכנות מחדש של תת המודע הוא שלב חשוב מאוד, במיוחד בכל הנוגע לשבירת דפוסי אמונה ישנים.

לוח חזון או מחברת חזון הם אחד הכלים שיכולים לעזור לך בלשמור את התמונות מול העיניים. לייצר חזרתיות של התמונה למרות כל ההפרעות והאתגרים הקיימים במציאות.

מתוך סדנת לוח חזון שהעברתי

4. התגברי על הפחד

לא משנה אילו חסמי שפע תצטרכי לפתור לפני שתוכלי להגשים את חלומותיך, עליך קודם כל להתגבר על הפחד שלך. הפחד, יחד עם האמונות המגבילות, הוא חסם מספר אחת שמונע מאיתנו להגיע ליעדים שלנו.

פחד הוא דמיון של משהו שטרם קרה, וסביר להניח שלעולם לא יקרה. למרבה הצער, הפחד הזה יכול לחסום אותנו לגמרי ובמקרים גרועים יותר, ממש לשתק אותנו מעשיית פעולות חשובות לכיוון המטרות שלנו.

הדרך שבה אני משתמשת כדי להתמודד עם פחדים היא פשוט להתקדם בצעדים קטנים. דמייני שאת צריכה לעבור על גשר שעובר מעל תהום. את מרימה את הרגל כדי להתחיל לחצות ואז מרימה את הראש ורואה שהקצה ממש רחוק, המעבר מעל התהום בוודאי לא מוסיף. כדי לעבור בכל זאת, את תלכי צעד אחרי צעד עד שבסופו של דבר תחצי את כל הגשר.

אני בטוחה שכבר חצית תהומות כאלו בחייך. נסי להיזכר במקרה כזה, מה עזר לך לך להתגבר על הפחד והכי חשוב – היזכרי ברגש שחווית בסופו של דבר. בשמחה, בתחושת ההצלחה.

5. שימי פוקוס במקום הנכון

הנקודה הזו היא למעשה מאוד פשוטה. ההצלחה שלך, ובמקרה הזה, כמה מהר תוכלי להגשים את החלומות שלך, תלויה בעיקר בשאלה – היכן הפוקוס שלך? ופוקוס את יכולה לייצר על ידי חזרתיות. אנחנו צריכות לתקשר למיינד שלנו את הדבר אותו אנחנו רוצות, ולחזור על זה שוב ושוב. מחשבה אחת בודדת יכולה ללכת לאיבוד. את יכולה לרשום את הדברים בטלפון שלך, לשים תמונות על לוח או בתוך מחברת, זה לא משנה, העיקר שיהיה במקום נגיש שתוכלי לראות כל הזמן.

בראיון שראיתי עם ג׳ו ויטלי הוא נשאל על לוח חזון והאם כדאי לשים בו כמה מטרות או מטרה אחת. התשובה שלו היתה, שלדעתו ומנסיונו, עדיף להתמקד במטרה אחת בכל פעם – זה אפקטיבי יותר, מהיר יותר ומאיץ את ההגשמה של הדבר בחיינו.

גם כאן תישאלי את עצמך ״למה״. חשוב מאוד לדעת מה אנחנו רוצות אבל עוד יותר חשוב לדעת למה אנחנו רוצות אותם. זו שאלה עוצמתית שהופכת אותנו להרבה יותר ממוקדות. ככל שתהיה לנו תשובה ברובד עמוק יותר, כך נדע שה״למה״ שלנו חזק יותר.

הדבר העיקרי שצריך להבין הוא שהמחשבות שלנו מעלות רגש. ורגש הוא כלי עוצמתי שמושך בכיוון מסויים. לא מספיק שנחשוב מחשבה בודדת כי אין לה כוח חזק מספיק. לכל אחת מאיתנו ייקח זמן אחר למשוך דברים לחייה, בהתאם לרמת המיומנות, לאמונות הקיימות, לפחדים וגם לפעולות שנעשה כדי לעזור לדברים לקרות.

יש 12 חוקים ביקום שככל שנתרגל אותם וניישם כמה שיותר מהם בחיינו נעזור לחוק הזה לעבוד ביעילות עבורנו וגם לחוקים האחרים.

יש לך סיפור מעניין שקשור בחוק המשיכה? אני מזמינה אותך לשתף כאן בתגובות או לשלוח לי הודעה אישית.

אהבתן את המאמר? מוזמנות לשתף...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp